IR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)COMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAININGPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCETECNAM P2010PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCECOMPLEX PILOT TRAININGZERO TO ATPLZERO TO ATPLIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)

Článek

European Helicopter Show - Hradec Králové 2013

10.05.2013 00:00

Ve čtvrtek 9.5.2013 byla zahájena výstava European Helicopter Show 2013 v Hradci Králové za účasti místopředsedy senátu PČR pana Přemysla Sobotky. Helikoptéry nejsou na této výstavě jediným lákadlem, k vidění je například velmi zajímavá technika pro záchranu a pátrání. Společnost TECNAM ve spolupráci Airborne Technologies a společností F AIR vystavuje "Speciál" letoun TECNAM MMA (platforma dvoumotorový P2006 T) vybavený multifunkční kamerou, umožňující například přenosy ve viditelném a infračerveném spektru.

 


 

 

 

 


 

Veškerá data mohou být zaznamenávaná nebo přenášená prostřednictvím přímého datového spojení do lokální operační centrály nebo pomocí satelitního datalinku do operační centrály kdekoliv na světě. Letoun vyniká nejen svými letovými vlastnostmi tedy potřeným pomalým letem a obratností, ale hlavně velmi nízkými provozními náklady a nízkou hlukovou hladinou. Hlučné helikoptéry lze takto snadno nahradit a to za jednu pětinu nákladů. Vystavený letoun Tecnam MMA společnosti Airborne Technoligies je schopen okamžitého operačního nasazení. Výstava bude probíhat až do soboty 11.5.2013

 

Autor: ing. Pavel Valenta

Foto: ing. Martin Kubovčiak