ZERO TO ATPLZERO TO ATPLPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)IR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)COMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAININGTECNAM P2010

Článek

NEW TRENDS IN CIVIL AVIATION - ŽILINA 2013

26.06.2013 00:00

Jako každým rokem, tak i letos ve dnech 21. - 22. června se na konferenci na Žilinské Univerzitě v Žilině setkali odborníci z oblasti letecké dopravy, vzdušného prostoru a leteckého průmyslu, aby představili své novinky. Téma pro letošní rok 2013 bylo "NEW TRENDS IN CIVIL AVIATION". Zajímavostí letošní konference také bylo zapojení soukromého sektoru do vývoje a výzkumu. V dnešní době, kdy nejen u nás, ale i v celé Evropě je pozornost zaměřena na ekonomiku a škrty v rozpočtech například ve výzkumu, zdravotnictví a vzdělávání, přišlo rozhodnutí Evropského parlamentu snížit rozpočet na příští rámcový program také v oblasti dopravy.

 

 

Této konference se zúčastnili přední výrobci letecké techniky, kde mezi nimi nechyběl ani TECNAM jeden z největších světových výrobců malých letadel. Ten je znám především tím, že používá ve svých letadlech ekologicky šetrné motory Rotax s nízkými provozními náklady. Zde představil také novinku, letoun Astore, který ve spojení s nejmodernějšími technologiemi splňuje nejpřísnější ekologické normy pro budoucnost. Společně s firmou TECNAM reprezentovanou ředitelem panem Waltrem da Costa se na konferenci účastnila i firma F AIR, která je autorizovaným distributorem TECNAM pro ČR, SR a PL. Součástí této konference byl i letecký den pro veřejnost, který byl naplánován na sobotu 22.6.  Mezi letouny, jako například DA42 AeroLab 2 nebo TU154 Ministerstva vnitra Slovenské republiky, vystoupily i letouny TECNAM P2006 T imatrikulace OK-MEP, který předvedl let na jeden motor a přistání s vypnutými motory a TECNAM P92 JS imatrikulace OK-HDG letecké školy F AIR.

Autor článku: Jan Drhlík
Foto: Ing. Martin Kubovčiak