PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)ZERO TO ATPLIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)COMPLEX PILOT TRAININGPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCETECNAM P2010COMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAININGZERO TO ATPL

Článek

VOLACÍ ZNAČKA FLOTILY LETADEL F AIR V PROVOZU

09.07.2013 00:00

 

Po krátkém zkušebním provozu a konzultaci se zástupci ŘLP ČR, se používání radiotelefonní volací značky, přidělené naší společnosti mezinárodní organizací ICAO, upravuje na zjednodušený postup, který bude vyhovovat ŘLP, společnosti F AIR, i našim klientům. Přidělená volací značka společnosti:

FAIR SCHOOL  [ čti férskúl, nebo eférskúl ]

Nově dohodnutá volací značka jednotlivého letadla, se skládá z přiděleného označení provozovatele letadla FAIR SCHOOL, za kterým následují poslední 4 znaky poznávací značky (nebo celá volací značka).


Příklady:

OK-MEP

-

FAIR SCHOOL KMEP

(nebo FAIR SCHOOL OKMEP)

OK-RUU-10

-

FAIR SCHOOL UU10

(nebo FAIR SCHOOL OKRUU10)


Tvar značky společnosti, je umístěn na palubní desce každého letadla, nad registrační značkou. Tím odlišujeme naše letadla od ostatního provozu. Je možné ji používat pro všechny druhy letů. Záleží na klientovi, jestli bude volací značku flotily požívat, nebo užívat standardní (OKMEP,…). Tuto značku zkracuje pozemní stanice v tomto tvaru:

 

Registrační značka letadla

 

Nezkrácený volací znak

Zkrácený volací znak *

OK-MEP

-

FAIR SCHOOL KMEP

FAIR SCHOOL EP

OK-RUU-10

-

FAIR SCHOOL UU10

FAIR SCHOOL 10

*Nebo jakýkoli jiný, který použije pozemní stanice při odpovědi.

 

 

V případě použití značky FAIR SCHOOL při letu na letový plán, je postup pro zjednodušení stanoven takto:

Pole 7:      registrační značka (OKMEP, OKRUU10, atd…)
Pole 18:    OPR/FAP    je možno i připsat     RMK/CALL SIGN FAIR SCHOOL

Ve všech těchto uvedených případech zůstává obvyklé nastavení odpovídače sekundárního radaru v módu S, který odpovídá registrační značkou letadla.