IR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)TECNAM P2010COMPLEX PILOT TRAININGZERO TO ATPLCOMPLEX PILOT TRAININGPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCECOMPLEX PILOT TRAININGIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)ZERO TO ATPL

Článek

TECNAM opět na stupních vítězů

10.07.2013 00:00

Pro soutěžící byly připraveny čtyři zajímavé soutěžní etapy, ve kterých musely posádky nejenom přesně navigovat v prostoru a čase, ale také vyhledávat znaky vyložené na trati z bílých plachet a objekty podle obdržených fotografií. Závěrem každé etapy bylo přistání do přistávacího pásma o rozměrech 52 x 12 metrů, avšak pouze 2 metry z této délky nebyly "odměňovány" trestními body.

 

 

Závodů se zúčastnilo celkem 11 posádek. Z letadel jsme mohli vidět stroje Cessna C-150/152/172, Zlín Z-43, ultralehký Amos a již tradičně Tecnam P-92JS.

 

Nejvíce štěstí měla letos opět posádka F AIR Brno, ve složení pilot Róbert Šošovička a navigátor Štefan Genszký, kteří jsou zároveň členy reprezentace SR. Oba mají jako instruktoři letecké školy F AIR nalétány stovky hodin na strojích Tecnam a znajíc kvality těchto letadel neopouštějí značku ani při navigačních závodech. Letadla Tecnam se vyznačují při své malé váze a skvělé ekonomice, dostatečně prostornou kabinou, perfektním výhledem, velkým rozsahem rychlostí, přebytkem výkonu, vyváženým řízením, vynikajícími letovými vlastnostmi i při kritických režimech a nízkou přistávací rychlostí. Tyto vlastnosti vystihují všechno, co by mělo zvládat ideální letadlo pro navigační létání (a nejen to navigační). Tecnam si vyzkoušeli v minulých letech také členové české, polské či maďarské reprezentace, vesměs s kladným ohlasem. 

 

Díky sponzorství společnosti F AIR se Tecnam objeví také na 9. Mistrovství Evropy v Letecké rally 2013, pořádané také v Dubnici nad Váhom v termínech 2. až 10. 8. 2013.


 

Oficiální výsledky:

 

XXI. ročník Otevřených mijstrovství SR v letecké navigaci – RALLY

1.     Šošovička Róbert - Štefan Genszký F AIR Tecnam P-92JS OK-RWY

2.     Lengál Ivo - Čekan Juraj AČR Cessna C-152 OK-NAV

3.     Vittek Boris - Nevidzan Martin AIR SYMPATIA Cessna C-172 OM-TNB

 

XXXVII. ročník navigační soutěže - RALLY „LET STRÁŽOVSKOU HORNATINOU“

1.     Šošovička Róbert - Štefan Genszký F AIR Tecnam P-92JS OK-RWY

2.     Vittek Boris - Nevidzan Martin AIR SYMPATIA Cessna C-172 OM-TNB

3.     Vala Tomáš - Pokorný Ondřej AČR Cessna C-152 OK-JHM

 

http://akdubnica.sk/sk/index.php?option=com_content&view=article&id=140:pozvanka-na-naviganu-sutaz&catid=40:novinky