COMPLEX PILOT TRAININGPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)ZERO TO ATPLZERO TO ATPLTECNAM P2010COMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAINING

Článek

TECNAM opět na stupních vítězů

10.07.2013 00:00

Pro soutěžící byly připraveny čtyři zajímavé soutěžní etapy, ve kterých musely posádky nejenom přesně navigovat v prostoru a čase, ale také vyhledávat znaky vyložené na trati z bílých plachet a objekty podle obdržených fotografií. Závěrem každé etapy bylo přistání do přistávacího pásma o rozměrech 52 x 12 metrů, avšak pouze 2 metry z této délky nebyly "odměňovány" trestními body.

 

 

Závodů se zúčastnilo celkem 11 posádek. Z letadel jsme mohli vidět stroje Cessna C-150/152/172, Zlín Z-43, ultralehký Amos a již tradičně Tecnam P-92JS.

 

Nejvíce štěstí měla letos opět posádka F AIR Brno, ve složení pilot Róbert Šošovička a navigátor Štefan Genszký, kteří jsou zároveň členy reprezentace SR. Oba mají jako instruktoři letecké školy F AIR nalétány stovky hodin na strojích Tecnam a znajíc kvality těchto letadel neopouštějí značku ani při navigačních závodech. Letadla Tecnam se vyznačují při své malé váze a skvělé ekonomice, dostatečně prostornou kabinou, perfektním výhledem, velkým rozsahem rychlostí, přebytkem výkonu, vyváženým řízením, vynikajícími letovými vlastnostmi i při kritických režimech a nízkou přistávací rychlostí. Tyto vlastnosti vystihují všechno, co by mělo zvládat ideální letadlo pro navigační létání (a nejen to navigační). Tecnam si vyzkoušeli v minulých letech také členové české, polské či maďarské reprezentace, vesměs s kladným ohlasem. 

 

Díky sponzorství společnosti F AIR se Tecnam objeví také na 9. Mistrovství Evropy v Letecké rally 2013, pořádané také v Dubnici nad Váhom v termínech 2. až 10. 8. 2013.


 

Oficiální výsledky:

 

XXI. ročník Otevřených mijstrovství SR v letecké navigaci – RALLY

1.     Šošovička Róbert - Štefan Genszký F AIR Tecnam P-92JS OK-RWY

2.     Lengál Ivo - Čekan Juraj AČR Cessna C-152 OK-NAV

3.     Vittek Boris - Nevidzan Martin AIR SYMPATIA Cessna C-172 OM-TNB

 

XXXVII. ročník navigační soutěže - RALLY „LET STRÁŽOVSKOU HORNATINOU“

1.     Šošovička Róbert - Štefan Genszký F AIR Tecnam P-92JS OK-RWY

2.     Vittek Boris - Nevidzan Martin AIR SYMPATIA Cessna C-172 OM-TNB

3.     Vala Tomáš - Pokorný Ondřej AČR Cessna C-152 OK-JHM

 

http://akdubnica.sk/sk/index.php?option=com_content&view=article&id=140:pozvanka-na-naviganu-sutaz&catid=40:novinky