COMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAININGZERO TO ATPLIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)TECNAM P2010ZERO TO ATPLPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCECOMPLEX PILOT TRAINING

Článek

Na co se můžeme těšit v letecké sezóně 2013?

15.02.2013 00:00

Aero-Club Air France dal vale starým Cessnám 152 a pro základní výcvik pořídil rovnou 12 ks nových TECNAM 2008JC CS/VLA. 

Na dvou nových strojích TECNAM P2002JF CS/VLA bude v letošní sezoně létat také Aeroklub Kielce.

Nové stroje TECNAM ozdobí ale i další aeroklubová letiště v Čechách, na Slovensku i v Polsku. Celkem 10 prodaných letadel v roce 2012 v tomto regionu musí být na nebi vidět. Aeroklub Soběslav zahájil výcvik na zbrusu novém ECHO SUPER TOW. Jak název napovídá, kromě provozu školy s ním může vlekat, a to i velké dvousedadlovky. Strakonické letiště zase ozdobí ECHO SUPER vybavené jako Airliner. To, že dnes může být hlavním navigačním prostředkem iPad, bude zase k vidění v novém ECHO SUPER  na letišti v Bubovicích.

Na Slovensku navíc můžete zahlédnout nový dvoumotorový TECNAM P2006T, kterak provádí letecké snímkování. Tento stroj s vše říkajícím označením Multi Mission Aircraft zakoupila společnost Geodeticca.

Po nebi se prohání také zcela nový čtyřmístný model TECNAM P2010 CS/23. Výkon 180 HP motoru Lycoming IO-360 M1A ve spojení s karbonovým trupem a kovovými křídly. Konstrukce profesora Luigi Pascale, která je uplatněna i na menším bratru P2008JC, je bezesporu v této kategorii jedinečná.
Pro přátele opravdového UL létání se v Benešově objeví nádherné retro. Opravdový ultralight Echo P92 Classic Light. Konstrukce, která před 20 lety fascinovala v novém spartánském provedení.

Výčet zajímavostí není zdaleka konečný. Na veletrh AERO Friedrichshafen chystá TECNAM opět nová překvapení.  Většinu výše jmenovaných letadel je však také možné vidět v letecké škole F AIR na letišti v Benešově.

Ing. Pavel Valenta