IR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)COMPLEX PILOT TRAININGPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCECOMPLEX PILOT TRAININGZERO TO ATPLZERO TO ATPLCOMPLEX PILOT TRAININGIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCETECNAM P2010

Článek

Na co se můžeme těšit v letecké sezóně 2013?

15.02.2013 00:00

Aero-Club Air France dal vale starým Cessnám 152 a pro základní výcvik pořídil rovnou 12 ks nových TECNAM 2008JC CS/VLA. 

Na dvou nových strojích TECNAM P2002JF CS/VLA bude v letošní sezoně létat také Aeroklub Kielce.

Nové stroje TECNAM ozdobí ale i další aeroklubová letiště v Čechách, na Slovensku i v Polsku. Celkem 10 prodaných letadel v roce 2012 v tomto regionu musí být na nebi vidět. Aeroklub Soběslav zahájil výcvik na zbrusu novém ECHO SUPER TOW. Jak název napovídá, kromě provozu školy s ním může vlekat, a to i velké dvousedadlovky. Strakonické letiště zase ozdobí ECHO SUPER vybavené jako Airliner. To, že dnes může být hlavním navigačním prostředkem iPad, bude zase k vidění v novém ECHO SUPER  na letišti v Bubovicích.

Na Slovensku navíc můžete zahlédnout nový dvoumotorový TECNAM P2006T, kterak provádí letecké snímkování. Tento stroj s vše říkajícím označením Multi Mission Aircraft zakoupila společnost Geodeticca.

Po nebi se prohání také zcela nový čtyřmístný model TECNAM P2010 CS/23. Výkon 180 HP motoru Lycoming IO-360 M1A ve spojení s karbonovým trupem a kovovými křídly. Konstrukce profesora Luigi Pascale, která je uplatněna i na menším bratru P2008JC, je bezesporu v této kategorii jedinečná.
Pro přátele opravdového UL létání se v Benešově objeví nádherné retro. Opravdový ultralight Echo P92 Classic Light. Konstrukce, která před 20 lety fascinovala v novém spartánském provedení.

Výčet zajímavostí není zdaleka konečný. Na veletrh AERO Friedrichshafen chystá TECNAM opět nová překvapení.  Většinu výše jmenovaných letadel je však také možné vidět v letecké škole F AIR na letišti v Benešově.

Ing. Pavel Valenta