Pronájem ultralehkých letadel

Úvodní stránka


Vítejte na stránce Leteckého a sportovního klubu F AIR.

 

Tento klub byl založen pro zájemce o létání, kteří nevyžadují víc, jen si naplnit svou touhu létat bez dalších profesionálních ambicí a to při výrazně nižších nákladech na tuto svou zálibu.

 

V klubu poskytujeme zájemcům jak základní tak i pokračovací výcvik na ultralehkých letadlech (jeden pístový motor, maximálně pro dvě osoby a to celé při hmotnosti pod půl tuny), dle postupů a směrnic Letecké amatérské asociace české republiky.

 

V průběhu základního výcviku vás naši instruktoři naučí znát vše potřebné, co vám splní vaši touhu létat. Výcvik se skládá z teoretické přípravy minimálně 45 vyučovacích hodin a minimálně 20-ti hodin letu v letadle, z toho jsou asi 2/3 s instruktorem na palubě. Pro tyto lety využíváme ultralehké letadlo italského výrobce TECNAM  P92  Echo (je to v podstatě odlehčená verze lehkého „dospělého" letounu). Ten se vyznačuje velmi snadným ovládáním, vysokou spolehlivostí a bezpečností v provozu. Pro tuto činnost byste asi těžko hledali lepší typ letadla.

 

V pokračovacím výcviku se můžete dále zdokonalovat v létání a při tom se podělit o zážitky z letu se svými známými či přáteli, které můžete vozit s sebou. Dále je možno v tomto výcviku si rozšířit své znalosti i dovednosti a získat nové kvalifikace, pod odborným vedením našich instruktorů při :

 

  • přeškolení na další typy ultralehkých letadel
  • letech na řízená letiště (Brno, Karlova vary, Praha, atd..)
  • navigačních letech do zahraničí
  • vlekání větroňů
  • výsadcích parašutistů

 

Kdyby vaše záliba přerostla v touhu po větších letadlech, nebo profesionální kariéře, toto vám vyplní letecká škola F AIR, kde vám budou započteny vaše předchozí zkušenosti, které při rozšiřování svých znalostí a odbornosti dále využijete.

Cena členství Leteckého a sportovního klubu F AIR je 500 Kč za kalendářní rok.

 

Pro podrobnější informace nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky.