PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCECOMPLEX PILOT TRAININGZERO TO ATPLZERO TO ATPLCOMPLEX PILOT TRAININGIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)IR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCETECNAM P2010COMPLEX PILOT TRAINING

P2002 JR CS/VLA

Tecnam P2002 JR CS/VLA

 

POPIS

Letoun je dvoumístný celokovový dolnoplošník klasické koncepce s podvozkem příďového typu.

 

Trup :
Přední část trupu je příhradové konstrukce z části potažena plechem, zbytek laminátovou karoserií. Zadní poloskořepinová konstrukce je z hliníkové slitiny. Motorový prostor je od kabiny oddělen protipožární stěnou. V trupu je pilotní prostor se dvěmi samostatnými podélně nastavitelnými sedadly vedle sebe, zdvojeným řízením a dveřmi na obou stranách kabiny otevíraných vpřed. Za sedadly se nachází zavazadlový prostor.

 

Křídlo :
Lichoběžníkové s torzní skříní, ta sestává z hlavního a pomocného nosníku propojených žebry a tuhého potahu, náběžná hrana je připevněna k hlavnímu nosníku. Štěrbinové klapky a křidélko jsou zavěšeny na pomocný nosník, vše je vyrobeno z hliníkové slitiny a potaženo plechem včetně klapek. Palivová nádrž je součástí náběžné hrany. K trupu je každá polovina křídla připevněna dvěma hlavními a jedním pomocným čepem.

 

Podvozek :
Zatahovací podvozek je příďového uspořádání s hlavními koly odpruženými dvěmi nezávislými ocelovými nebo laminátovými pružinami a příďovým kolem odpruženým gumovými silentbloky. Na hlavní podvozek jsou použita kola 5.00 – 5. Obě hlavní kola jsou bržděná ( s možností použití parkovací brzdy ). Příďový podvozek je vybaven kolem 4.00 – 6.

 

Řízení :
Řídící plochy jsou ovládány použitím řídící páky pro křidélka, výškovkou a pedálů pro směrovku. Podélné řízení vede systémem táhel a je vybaveno vyvažovací, zároveň přitěžovací ploškou. Tato ploška je ovládána elektricky, spínačem umístěným mezi sedadly posádky , na přístrojové desce nebo hlavici řídící páky. Její polohu ukazuje indikátor na palubní desce.
Ovládání křidélek je smíšeného typu, táhly a lany. Lanový ovládací okruh je uzavřen v kabině a je spojen s párem ovládacích táhel umístěných v křídle. Vyvážených křidélek je provedeno ploškou umístěnou na levém křidélku ovladatelnou na zemi.
Ovládání směrovky je řešeno lany, její vyvážení je provedeno ploškou umístěnou na směrovce nastavitelnou na zemi.
Brzdy hlavního podvozku jsou ovládány centrálně, pákou umístěnou mezi sedadly posádky.

 

Pohonná jednotka :
ROTAX 912 S ( 100HP ).
Vrtule Hoffman HO17GHM-174 177C.

 

Palivový systém :
Systém se skládá ze dvou nádrží, které tvoří část náběžné hrany každého křídla. Sledování hladiny paliva v nádrži je možné pomocí elektrických palivoměrů umístěných na přístrojové desce verze. Každá nádrž má kapacitu 35 litrů paliva ( dle zadání ). Každá nádrž je vybavena uzavíracím kohoutem ovládaným v kabině. Systém je vybaven odkalovacím kalíškem umístěným na protipožární stěně a hlavním filtrem před podávacím čerpadlem. Palivový systém zahrnuje mechanické čerpadlo poháněné motorem a záložní čerpadlo poháněné elektricky ( zabezpečuje dodávku paliva v případě selhání hlavního čerpadla.

 

Pilot – statický systém :
Skládá se ze dvou snímačů statického tlaku vzduchu umístěných na bocích kabiny před dveřmi a snímače celkového tlaku umístěného na levé vzpěře. Vedení tlaků je zajištěno PE trubicemi.

 

Elektrický systém :
Stejnosměrný 12 V okruh se ovládá hlavním vypínačem umístěným na palubní desce. Elektřina je dodávána buď generátorem nebo akumulátorem. Kontrolní světlo dobíjení akumulátoru je umístěno na pravé straně přístrojového panelu.

 

Limit součinitele zatížení ( JAR – VLA § A7, A9 ) :
n 1 = + 6
N flap = + 3

 

Standardní přístrojové vybavení :
Rychloměr, Výškoměr, Variometr , Magnetický kompas, Příčný relativní sklonoměr, Otáčkoměr, Počítadlo motohodin, Tlakoměr paliva a oleje, Teploměr oleje a chladící kapaliny hlav válců, Dva palivoměry, Kontrola funkce generátoru, Indikátor množství paliva elektrický, A-metr, V-metr, Směrový setrvačník ( GYRO ), Umělý horizont, Indikátor podtlakové soustavy ( SUCTION ), Zatáčkoměr, Digitální hodiny, Varování pádové rychlosti, Tachometr, Indikátor teploty vnějšího vzduchu.

 

Radionavigační vybavení :
Dle objednávky

 

Ostatní výstroj :
Letoun může být vybaven záchranným balistickým padákovým systémem.
Možná instalace polohových, přistávacích a protisrážkových světel.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY

Hmotnosti :

Maximální vzletová hmotnost 550 kg

Maximální hmotnost v zátěže v zavazadlovém prostoru 20 kg

Rozsah polohy těžiště 23 – 26 % SAT

 

Základní rozměry :

Rozpětí 8,7 m

Délka 6,3 m

Výška 2,5 m

 

Křídlo :

Použitý profil Gottingen 398 modifikovaný

Rozpětí 8,7 m

Hloubka profilu 1,4 m

Plocha 12 m?

Štíhlost 6,3

Rozpětí křidélka 1,62 m

Plocha křidélka 0,62 m?

Rozpětí klapky 1,97 m

Plocha klapky 0,77 m?

Výchylky křidélka 20° ± 2° nahoru

15° ± 2° dolů

Výchylka klapky 0° - 38°, ± 1°

 

VOP –plovoucí vodorovná ocasní plocha :

Rozpětí 2,9 m

Plocha 2,0 m2

Výchylky 18° ± 1° nahoru

3° ± 1° dolů

 

SOP – svislá ocasní plocha :

Rozpětí v místě kormidla 1,33 m

Plocha 1,15 m2

Plocha kormidla 0,37 m2

Výchylky kormidla 25° ± 1° nahoru

25° ± 1° dolů

 

DODACÍ LHŮTA

4 – 6 měsíců od podpisu Kupní smlouvy.

 

 

BROŽURA

BROCHURE - P2002 JR CS/VLA

 

FOTOGALERIE

 

DETAIL